LIMS Fonksiyonları - integron.com.tr

İçeriğe git

Ana menü:

LIMS Fonksiyonları

Çözümler > Laboratuvar Bilgi Yönetimi LIMS > LIMS Kavramları
Aşağıda belirtilen fonksiyonlar İntegron tarafından sağlanan Laboratuv ar Bilgi Yönetim Sistemi (LIMS) çözümü içinde entegre edilmiştir.

Barkod ile Numune Takibi
LIMS çözümlerimiz barkodlar ve barkod okuyucu-yazıcıları desteklemektedir. Veritabanında yer alan bir veri (Örneğin numuneler, cihazlar, stoklar v.b.) barkod ile ilişkilendirilip barkodu oluşturulabilir. QR kod desteklenmektedir.

Numune Girişi ve Yönetimi
İntegron Thermo Fisher LIMS sistemleri kapsamlı numune giriş yöntemleri sunmaktadır. Özellikle son sürümlerde yer alan workflow sistemi ile numune oluşum ve tamamlanma döngüsü ihtiyaçlara göre tasarlanabilmektedir. Numuneler ayrıca dış sistemlerden alınan bilgilere göre de girilebilmektedir. (Örneğin SAP veya diğer ERP sistemi gibi). Manuel numune giriş yöntemleri çoklu numune giriş, iş girişi, arka planda giriş, plana göre giriş, stabilite numuneleri girişi, lot numune girişi, proje numuneleri girişi, klinik protokol girişi gibi pek çok fonksiyonu kapsamaktadır. Farklı numune tipleri tasarlanabilmektedir. Özellikle workflow yapısı if-then yapıları kurabilmek ve belirli durumlarda aksiyonlar tetiklemek için son derece elverişlidir. Bu aksiyonlara örnek olarak numune onaylandığında otomatik sertifika oluşturulup mail atılması, fatura girişi oluşturulması v.b. bir çok aksiyon olabilir. Numune girişi esnasında çeşitli alanların sorulması, otomatik atamalar yapılması v.b. mümkündür.

Numune Çizelgeleme Araçları (Otomatik numune girişi)

LIMS sistemi belirlenen bir çizelge ile otomatik numune girişlerini yapabilmektedir. Bu numunelere rutin numuneler ismi verilir. Özellikle proses firmalarında veya su-çevre gibi sektörlerde sahadan belirli aralıklarla numun e alınması ve  laboratuvarda işlenlesi gereklidir. LIMS sistemi rutin numunelerin girişini planlayarak otomatik girişi sağlayabilmektedir. Planlanan numuneleri izleyebilecek bir takvim sözkonusudur.  Numune çizelgeleri gruplanabilmektedir. Ayrıca bir numune çizelgesi içerisine çeşitli numune noktaları tanımlanarak kolay bir şekilde yönteilmesi sağlanmaktadır.

Sonuç Giriş
LIMS sisemimiz sonuç girişinde maksimum verim için gerekli araçlara sahiptir. Sonuçlar gerek cihazlardan aktarılarak gerekse manuel olarak girilebilmektedir. Manuel girişler LIMS uygulaması içerisinden klasörler, işler, projeler üzerinden seçim yapılarak kolayca girilebilmektedir. Numune veya testler özel olarak seçilebilir. Kritere göre so nuç girişi, matris sonuç girişi gibi seçenekler olabilmektedir.

Stok Envanter Yönetimi

LIMS sistemi içerisinde laboratuvar stok yönetimi özelliği mevcuttur. Stok entanveri anlık olarak izlenebilmektedir.

Raporlama
LIMS sistemi içerisnde yer alan entegre raporlama sistemi ile her türlü LIMS verisine ait raporlamalar kolayca yapılabilmekte ve raporlara grafik eklenebilmektedir. Örneğin numuneler, sonuçlar, işler, projeler, tamamlanma grafiği, aylık ünite raporları v.b. her türlü rapor LIMS içerisinde yer alan raporlama aracı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Eğitim Kayıtları
LIMS sistemi içerisinde operatör eğitim kayıtlaı açılabilmekte ve bu eğitim kayıtları analiz veya cihazlar ileilişkilendirilebilmektedir.

Grafiksel Veri İzleme ve Analitiği
LIMS içerisinde yer alan "Form Designer" özelliği ile her türlü grafiksel veri izleme ve analitiği gerçekleştirilebilmektedir.

Cihaz Entegrasyonu ve Diğer sistemlerle entegrasyon
LIMS laboratuvar cihazlarıyla entegrasyonu sağlayabilmektedir. LIMS uyumlu çıktı üreten (txt, xml, csv, RS 232 v.b.) her marka ve model cihazla bağlantı kurularak sonuçlar LIMS sistemine otomatik veya manuel seçimle aktarılabilmektedir. Ayrıca diğer sistemler ile entegrasyon yapılabilmektedir.

İntegron Bilgi ve İletişim Danışmanlık Teknolojileri Tic. ve San. Ltd. Şti.
Tel : +90 216 449 53 57

bilgi@integron.com.tr
İçeriğe dön | Ana menüye dön