Software4Production MES - integron.com.tr

İçeriğe git

Ana menü:

Software4Production MES

Çözümler > MES - Manufacturing Execution System
Integron 4APS çözümü interaktif bir plan tahtasında çalışmaktadır.
Œ1. Tablo şeklinde özet
Tüm iş emirleri başlangıçta çizelgelemeye yüklenir. Yükleme kuralları başlangıçta belirlenebilmektedir. İş emirleini göster/gösterme seçeneği mevcuttur. Üretim emirleri ve operasyonlar tabular yolla da çağırılabilir. Plan tahtası ve sistemdeki bilgiler XML yolu ile tasarlanabilmektedir. Full Text arama veya detaylı arama mümkündür.
2. Zaman çizelgesi ve kurs :
Planlama panosu, zaman ekseninin yatay olduğu ve işlerin sırasının dikey olarak görüntülendiği bir Gantt şeması olarak yapılandırılmıştır. Her sırada, işyerinin tüm işlemleri ile doluluk durumu renkli çubuklarla temsil edilmektedir. Zoom ile sürekli ölçekleme yapılabilir.
Ž
3. Kaynaklar
Dikey işler, bir ağaç yapısındaki kaynak türleri veya gruplar şeklinde bir hiyerarşide görüntülenir. Altyapılar gerektiğinde gösterilebilir veya gizlenebilir. Pro iş istasyonu, sonlandırmanın sonsuz kapasite ile mi yoksa gerçek kapasite ile mi yapılacağına göre tanımlanabilir. Performans düzeyi, kullanılabilirlik ve üretkenlik ile birleştirilen tasarım hakkında. Yalan söylemek veya zaman geçirmek, ERP sistemindeki iş programlarında değişiklik yapmadan planlama verilerinin ince ayarına izin verir.
4. Mevcut Kapasite
Kullanılabilir kapasite aralığı, çalışma takviminde sürdürülen vardiya modellerinden belirlenir ve planlama kurulu tarafından temsil edilir.
- Yesil
- Kırmızı
5. Ürün reçetesi pozisyonları ve operasyonları ile bir siparişin verimi :
Tabloda bir sipariş seçilmişse, tüm işlemlerinin zamanlaması bir bakışta gösterilerek çubuk grafikte görülebilir. Seçilen işin tüm işlemleri siyah sınırlarla çevrelenir, diğer tüm işlemler de gizlenebilir. Planlama tablosundaki sol kırmızı çizgi o anki saati gösterir, her dakikayı ileriye doğru iter. Planlama kalıntı bırakmadan yapıldığından, başlatılmayan işlemler otomatik olarak ileri itilir; başlatılan operasyonlar buna göre standart zamanın "nibbled" i olarak ilerler. Yalnızca operasyonların tamamlandığı rapor edildiğinde, bunlar planlama kurulundan kaybolur ve serbest kalan kapasite yeniden yüklenebilir.
‘6. Dakiklik trafiği ve görselleştirmeyi geciktirme
Geç teslimat nedeniyle müşterilerden gelen şikayetler, onları erken tanıyıp buna göre yanıt verirsek önlenebilir. Bu, onaylanan teslimat tarihinden sapmalar için kullanıcı tanımlı trafik ışığı prensibi şeklinde geç görselleştirmeye yardımcı olur. Geç olaylar vurgulanır ve takvim günlerindeki tarih farkları gösterilir. Planlayıcılar için bu, en kritik işlerin en üstte bulunabileceği ve buna göre ele alınabileceği anlamına gelir.
’7. Yeniden planlamanın etkisinin ayrıntılı planlaması ve görselleştirilmesi
Lojistik hedeflerin otomatik optimizasyonunu sağlayan planlama algoritmalarının yanı sıra, tüm siparişler üzerinde anında etki analizi ile manuel olarak yeniden zamanlama. İkinci durumda, ör. İşlemler yatay olarak zaman ekseninde ve başka bir işe kaydırılır. Kontrol odasında yapılan yeniden programlamanın sonuçta ortaya çıkan etkisinin farkına varmak için, bu hemen kırmızı (x gün düşüş) ve yeşil (x gün iyileştirme) oklarla gösterilir. Yeniden planlama veya durum simülasyonları olarak hangi işlerin etkilendiğini hemen görmek için. Planlama boyunca, iş ağlarının ve yapılarının bağımlılıkları dikkate alınır ve uygulanır. Dinamik / statik darboğazlar, diğerlerinin yanı sıra, işlem aralıkları ile görselleştirilir.
“8. Operasyon ve günlük yorumlar
Önemli bilgiler içeren yorumlar doğrudan operasyonlara yatırılabilir. Özel özellikler not edilir ve dosyalanır, meslektaşlar tarafından da görülebilir. Yorumlara, süreçteki bağlam menüsü aracılığıyla hızlı ve sezgisel olarak erişilebilir. Bir göreve bir yorum yerleştirildiyse, planlama panosunda bir simge belirir (kırmızı üçgen).
”9. Araç ipucu
Farenizi ör. bir işlemle ilgili bilgiler görüntülenir. Bu gösterim, XML aracılığıyla özelleştirilebilir.
İntegron Bilgi ve İletişim Danışmanlık Teknolojileri Tic. ve San. Ltd. Şti.
Tel : +90 216 449 53 57

bilgi@integron.com.tr
İçeriğe dön | Ana menüye dön